Jak podłączyć pendrive do iPada

Jak podłączyć pendrive do iPada

Używanie pamięci flash USB z iPadem jest łatwe, gdy używasz adaptera Apple. Większość modeli iPada ma port Lightning. Niektóre najnowsze iPady mają porty USB-C, co ułatwia korzystanie z zewnętrznego dysku USB. Ale nie wszystkie modele będą działać z adapterem, więc musisz zrobić badania przed zakupem. Zarówno iPad Air, jak i iPad mini w 2019 roku są wyposażone w kable Lightning-to-USB. W przypadku, gdy nie masz jednego z nich, istnieje mnóstwo adapterów firm trzecich na rynku.

Pierwszym krokiem do korzystania z pendrive’a na iPadzie jest pobranie odpowiedniej aplikacji. Możesz to zrobić, przechodząc do App Store i szukając aplikacji “iFlash Drive”. W Apple Store można też kupić kabel OTG lub przejściówkę z Lightning na żeńskie USB. Ważne jest, aby upewnić się, że kupowana przejściówka jest kompatybilna z Twoim urządzeniem, a aplikacja jest zgodna z najnowszą wersją systemu iOS.

Jeśli masz starszego iPada, możesz użyć aplikacji Pliki, aby skopiować pliki na dysk USB. Aplikacja jest szczególnie przydatna, jeśli macie pendrive’a lub dysk flash Type-C. Konieczne będzie również uruchomienie najnowszej wersji systemu iOS. Aplikacja Pliki pokaże Ci, które foldery na dysku flash są aktualnie otwarte. Następnie z dysku możesz kopiować i wklejać pliki do iPada.

Alternatywnie, można uzyskać dostęp do tych samych informacji z aplikacji Informacje o systemie. Znajduje się ona w folderze Aplikacje. Aplikacja ta ma zakładkę Drzewo urządzeń USB. Do przeglądania zawartości dysku flash można również użyć aplikacji Pliki. Jest to jedna z najbardziej użytecznych i prostych metod dotarcia do zawartości dysku USB.

Oprócz korzystania z aplikacji Pliki, możesz również użyć zewnętrznego dysku USB do przeniesienia plików na iPada. Napęd flash USB może być używany do przechowywania zdjęć i filmów lub można przechowywać pliki na iPadzie w celu późniejszego wykorzystania. Jeśli używasz iPada Pro, możesz również użyć koncentratorów USB-A do podłączenia wielu dysków USB. W zależności od rozmiaru dysku może być konieczne użycie zewnętrznego źródła zasilania, aby zasilić dysk.

Aplikacja Pliki to świetny sposób na uzyskanie dostępu do zawartości dysku flash, a aplikacja ta została również ulepszona w ostatnich wersjach systemu iOS. Łatwo jest znaleźć dysk USB na iPadzie, a najlepszą cechą aplikacji jest możliwość nawigacji do zawartości dysku. W aplikacji Pliki możesz także skorzystać z menu podręcznego Przenieś, aby przenosić pliki. Jeśli chcesz przenieść dużą liczbę plików na raz, możesz użyć menu podręcznego Przenieś, aby przenieść pliki do nowego folderu.

Wreszcie, możesz skorzystać z darmowej usługi przechowywania w chmurze online, aby skopiować pliki z urządzenia USB do iPada. Wyeliminuje to konieczność stosowania adaptera lub urządzenia kompatybilnego z Bluetooth.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *