Jak podłączyć pendrive do tabletu lub smartfona

Jak podłączyć pendrive do tabletu lub smartfona

Uzyskanie połączenia dysku flash lub zewnętrznego dysku twardego z tabletem lub smartfonem z systemem Android nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Kluczem jest wybór adaptera USB, który jest kompatybilny z Twoim urządzeniem. Niektóre adaptery są wykonane dla USB 2.0, podczas gdy inne są przeznaczone dla prędkości USB 3.0 i USB 3.1. Możesz również potrzebować męskiego złącza USB do swojego urządzenia.

Kabel USB OTG (on the go) to rodzaj adaptera USB, który można podłączyć do tabletu lub smartfona z systemem Android. Kabel jest krótkim przewodem ze złączem MicroUSB na jednym końcu i większym złączem USB na drugim. Jest to stosunkowo niedrogie rozwiązanie do podłączenia dysku flash do urządzenia z systemem Android. Niektóre kable USB OTG są wykonane do pracy ze wszystkimi urządzeniami z systemem Android, podczas gdy inne są zaprojektowane specjalnie dla starszych urządzeń.

USB OTG pozwala na bezproblemowe przesyłanie plików. Działa z większością telefonów i tabletów. Jeśli masz starszy tablet, być może będziesz musiał pobrać aplikację o nazwie USB OTG Helper. Aplikacja ta pozwoli Ci na ładowanie i rozładowywanie plików z dysku flash. Pozwala również na ładowanie plików wsadowych. Możesz również użyć jej do odtwarzania mediów z zewnętrznego dysku.

Najnowsze wersje Androida pozwalają na dostęp do urządzeń pamięci masowej USB. Jeśli masz Androida w wersji 7.0 lub wyższej, możesz zobaczyć swoje urządzenie magazynujące USB w aplikacji Pliki Google. Możesz również przeglądać i kopiować pliki do urządzenia pamięci masowej USB. Możesz nawet usunąć pliki, jeśli chcesz. Jednak Twój tablet może nie mieć możliwości hosta OTG, w takim przypadku będziesz musiał użyć innego adaptera USB, aby podłączyć dysk flash.

Po pierwszym podłączeniu dysku USB do tabletu, będzie on widoczny w aplikacji Pliki Google jako dysk USB. Aby go otworzyć, dotknij nagłówka “Storage”, a zobaczysz pliki na dysku USB. Jednak może być konieczne długie naciśnięcie pliku, aby go wybrać. Następnie możesz otworzyć aplikacje przeglądarki multimediów i przeglądać zawartość dysku USB.

Możesz również przeglądać zawartość dysku USB za pomocą aplikacji eksploratora plików. Jeśli masz tablet z systemem Android, możesz pobrać aplikację eksploratora plików o nazwie ES File Explorer. ES File Explorer umożliwia przeglądanie i kopiowanie plików na dysk USB.

Niektóre tablety posiadają również opcjonalne gniazdo microSD. Jeśli tablet go posiada, można go użyć do przenoszenia filmów i innych plików na tablet. Jednak pojemność pamięci tych tabletów jest zwykle ograniczona. Można też za darmo pobierać filmy ze sklepów cyfrowych.

Ponadto tablet może wykorzystywać pendrive do przesyłania multimediów. Filmy wysłane na tablet Fire będą wyświetlane w aplikacji Filmy osobiste. Filmy można również przesyłać do tabletu za pomocą kabla USB. W zależności od posiadanego tabletu można również pobierać filmy za darmo z serwisów takich jak The Pirate Bay.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *