Jak podłączyć dysk flash do PlayStation 4

Jak podłączyć dysk flash do PlayStation 4

Korzystanie z zewnętrznego dysku USB jest wygodne dla użytkowników PlayStation 4. Umożliwia on zapisywanie filmów, gier i aplikacji. Ważne jest jednak, aby odpowiednio sformatować dysk USB. Jeśli PS4 nie może odczytać dysku, mogą wystąpić problemy z plikami multimedialnymi. Aby rozwiązać ten problem, należy sformatować dysk USB w odpowiednim systemie plików. Istnieją dwa systemy plików, które PS4 może odczytać: FAT32 i exFAT. Możesz użyć narzędzia Format systemu Windows, aby sformatować dysk USB na FAT32 lub exFAT.

Jednak PS4 nie może odczytać systemu plików NTFS. Możesz przekonwertować dysk na FAT32 lub exFAT za pomocą oprogramowania innych firm, takiego jak AOMEI Partition Assistant Standard. Jest on darmowy do pobrania i nie powoduje utraty danych – dane te są rezultatem dociekań specjalistów serwisu urolaser.com.pl.

Po sformatowaniu dysku USB możesz przenieść swoje gry i inne pliki na dysk zewnętrzny. Należy jednak pamiętać, że przestrzeń dostępna na PS4 jest ograniczona. Jeśli musisz przenieść gry, możesz to zrobić, przechodząc do Ustawienia > Pamięć masowa > Pamięć masowa. Jeśli nie jesteś gotowy do przeniesienia gier, możesz odłączyć dysk, przechodząc do Ustawienia > Urządzenia > Urządzenia pamięci masowej USB i klikając Zatrzymaj korzystanie z rozszerzonej pamięci masowej. Możesz również przenieść klipy powtórek na dyski zewnętrzne.

Możesz także odtwarzać filmy, klipy wideo i pliki muzyczne zapisane na dysku zewnętrznym. Musisz jednak zapisać je w określonym folderze. W tym celu musisz zainstalować program Media Player, który jest dostępny za darmo w PlayStation Store. Dostęp do tej aplikacji uzyskacie również poprzez obszar zawartości swojej konsoli. Następnie możesz zapisać zrzuty ekranu na dysku USB, klikając opcję Copy to USB Storage.

Napędu USB można również używać do grania w gry. Musisz jednak upewnić się, że masz najnowsze oprogramowanie systemowe, które obecnie jest w wersji 4.50. Możesz również pobrać darmową aplikację Media Player z PlayStation Store. Za pomocą tej aplikacji możesz otwierać gry i odtwarzać multimedia zapisane na dysku zewnętrznym. Jeśli chcesz zapisać filmy lub gry, musisz je zapisać w folderach “Movies” lub “MUSIC”. Jeśli nie jesteś pewien, gdzie je zapisać, możesz spróbować pobrać je z PlayStation Store.

Musisz także upewnić się, że dysk USB jest prawidłowo podłączony. Możesz użyć kabla USB, aby podłączyć dysk USB do portu USB PS4. Należy jednak pamiętać, że istnieją pewne porty USB w PS4, które nie są kompatybilne z innymi konsolami do gier. Musisz również sprawdzić, czy twój dysk USB jest sformatowany w odpowiednim systemie plików. Jeśli nie jest, może być uszkodzony lub niedostępny. Ważne jest, aby zaopatrzyć się w wysokiej jakości dysk USB, który można łatwo podłączyć do portu USB PS4. Możesz również chcieć kupić zewnętrzny przewód lub kabel, ponieważ interfejs USB PS4 jest inny niż w przypadku innych konsol do gier.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *