Jak podłączyć piec indukcyjny

Jak podłączyć piec indukcyjny

Używanie płyty indukcyjnej jest wygodnym sposobem gotowania. Ten rodzaj gotowania jest bardziej energooszczędny niż tradycyjne gotowanie na płycie. Zużywa mniej energii elektrycznej i wytwarza mniej ciepła resztkowego. Dodatkowo jest bezpieczne dla dzieci i zwierząt domowych. Nie trzeba się również martwić o przypalenie potraw. Urządzenia te są również łatwe do czyszczenia po użyciu.

Gotowanie indukcyjne odbywa się poprzez zastosowanie procesu indukcji elektromagnetycznej. Proces ten rozpoczyna się od długiego naciśnięcia przycisku zasilania. Następnie miedziane cewki znajdujące się pod szklaną powierzchnią generują prąd elektryczny. Prąd ten jest przekazywany do metalowej patelni lub garnka, które przewodzą ciepło do Twojej potrawy. Rozpoczęcie gotowania trwa około trzech minut.

Potrzebne będą naczynia przystosowane do gotowania na indukcji. Są to naczynia wykonane ze stali nierdzewnej, żeliwa lub emaliowanego żeliwa. Spód tych naczyń powinien być magnetyczny i oznaczony jako kompatybilny z indukcją. Jeśli nie jesteś pewien, możesz użyć zwykłego magnesu na lodówkę, aby sprawdzić magnetyczną podstawę swoich naczyń.

Należy również pozostawić 3-5 calowy odstęp wokół powierzchni indukcyjnej, aby nie blokować otworów wentylacyjnych. Ponadto należy upewnić się, że indukcyjna płyta kuchenna jest umieszczona na płaskiej, niemetalicznej powierzchni. Ważne jest również, aby upewnić się, że nie ma pęknięć lub innych wad w szklanej powierzchni.

Aby korzystać z indukcyjnej płyty grzewczej, będziesz musiał umieścić swoje składniki w patelni i umieścić ją na pierścieniu podkładki grzewczej. Należy również przykryć blat pokrywą do gotowania, aby uniknąć rozlania. Pokrywa musi być również wystarczająco ciężka, aby uniknąć drgań. Jeśli naczynie jest przypalone, należy użyć płytkiego ostrza, aby usunąć przypaloną potrawę.

Niektóre płyty indukcyjne wykorzystują czujniki, które automatycznie wyłączają się, gdy wykryją, że naczynie nie jest już w kontakcie z płytą grzejną. Czujniki te mogą również wyłączyć się w przypadku podniesienia naczynia. W zależności od modelu, będziesz mógł wybrać jedno z kilku wstępnie ustawionych menu gotowania. Menu te są zazwyczaj ustawione na określoną temperaturę i czas, takie jak gotowanie, podgrzewanie, mieszanie, a nawet gotowanie pod ciśnieniem.

Niektóre płyty indukcyjne posiadają również systemy zarządzania energią, które dzielą moc pomiędzy palniki w parach. Pozwala to na doskonałą kontrolę nad wysokim i niskim poziomem ciepła. Ponadto niektóre płyty indukcyjne są wyposażone w system automatycznego wykrywania patelni, który wyłącza proces gotowania, jeśli wykryje, że naczynia nie zostały umieszczone na płycie grzejnej przez określony czas.

Niektóre płyty indukcyjne mają wbudowane timery. W zależności od modelu mogą one wynosić od jednej minuty do 170 minut. Panel kontrolny indukcyjnej płyty kuchennej zawiera zazwyczaj przyciski kontrolujące temperaturę i czas, a także panel wyświetlacza, który pokazuje czasy gotowania. Panele sterowania indukcyjnej płyty kuchennej mogą również zawierać sterowanie za pomocą obrotowego pokrętła lub sterowanie za pomocą czujnika dotykowego.

Przed rozpoczęciem korzystania z indukcyjnej płyty kuchennej potrzebna będzie instrukcja obsługi. Jeśli Twoja indukcyjna płyta kuchenna nie działa, musisz znaleźć problem z zasilaniem lub palnikiem. Należy również sprawdzić podłączenie skrzynki przyłączeniowej, aby upewnić się, że masz niezawodne źródło zasilania. Ponadto, jeśli masz problemy z indukcyjną płytą kuchenną, będziesz chciał skonsultować się ze sprzedawcą lub działem obsługi klienta.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *