Jak podłączyć pendrive do tabletu

Jak podłączyć pendrive do tabletu

W przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych i laptopów, tablety nie są obdarzone portem USB-A, ale to nie znaczy, że nie można podłączyć dysku flash USB do tabletu. Na szczęście istnieje wiele różnych sposobów, aby wykonać to zadanie, w tym przy użyciu certyfikowanego kabla OTG. Możesz również zakupić dysk flash USB-C dla swojego tabletu, jeśli masz szczęście posiadać telefon wyposażony w to złącze.

Jedną z najbardziej imponujących cech kabla OTG jest jego zdolność do umożliwienia bezproblemowego przesyłania plików między tabletem a wyposażonymi w złącze USB laptopami lub komputerami stacjonarnymi. Dla niewtajemniczonych, najlepszym sposobem na to jest podłączenie komputera z obsługą USB do tabletu za pomocą kabla USB-to-USB. Inną fajną sztuczką jest wykorzystanie tabletu do zasilania laptopa wyposażonego w USB. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz dużą liczbę plików na komputerze lub jeśli chcesz użyć tabletu jako zewnętrznego dysku twardego.

Sztuką jest znalezienie kabla USB OTG, który jest kompatybilny z Twoim tabletem. Na szczęście, wiele z nich jest certyfikowanych, co zapewnia, że będą gotowe do pracy w drugiej kolejności, gdy je podłączysz. W zależności od modelu tabletu, proces ten może trwać zaledwie trzy minuty. Słowo ostrzeżenia, chociaż: niektóre modele mogą być droższe. Średni koszt kabla USB OTG wynosi około 50-100 hrywien, co jest niewielką kwotą w wielkim porządku rzeczy.

Oprócz wspomnianego kabla USB OTG, warto zainwestować w adapter USB. Jeśli planujesz używać swojego tabletu z dużą liczbą urządzeń peryferyjnych z obsługą USB, to zaoszczędzić sporo pieniędzy i bólów głowy w dół drogi. Na koniec warto rozważyć bezprzewodową metodę transferu. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli masz starszy tablet. Może również mieć ograniczoną żywotność baterii, co sprawi, że trasa bezprzewodowa będzie atrakcyjną opcją.

Złącze USB-C jest na fali wznoszącej, a wiele nowszych modeli jest w nie wyposażonych. Podobnie jak w przypadku innych urządzeń USB, najlepszym sposobem na podłączenie dysku flash USB do tabletu jest zakup certyfikowanego kabla OTG. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie specyfikacji urządzenia, które planujesz podłączyć, aby upewnić się, że jest to urządzenie kompatybilne. Niektóre modele będą również wyposażone w slot microSD. Jeśli używasz tabletu z gniazdem kart microSD, sprawdź jego specyfikację, zanim wydasz ciężko zarobione pieniądze. Jest to jedyny sposób, aby zagwarantować, że tablet będzie współpracował z kartą pamięci.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *