Jak podłączyć podkładkę do pary

Jak podłączyć podkładkę do pary

Używanie pada w Steamie może być fajnym sposobem na granie w gry PC. Jednak zanim zaczniesz grać, musisz upewnić się, że twój pad może być sparowany ze Steamem. Najbardziej podstawowym sposobem na podłączenie pada do Steam jest kabel USB. Jednak niektóre urządzenia mają włączony Bluetooth, więc możesz również podłączyć pada przez Bluetooth.

Jeśli chcesz podłączyć pada do Steam za pomocą kabla USB, musisz najpierw pobrać aplikację Steam i zainstalować ją. Gdy już to zrobisz, musisz włączyć Bluetooth. Następnie będziesz musiał przejść do strony ustawień aplikacji Steam i kliknąć na Ogólne ustawienia kontrolera. Następnie trzeba będzie znaleźć opcję wsparcia konfiguracji PlayStation i ją wybrać. Klient Steam rozpozna wtedy waszego pada. Możesz wtedy edytować kontrolki swojego pada, aby naśladowały przyciski klawiatury – słowa te są produktem ekspertów strony Majsterkowanie z efektem wow. Klient Steam może być następnie uruchomiony w tle. Musisz również upewnić się, że masz niskie opóźnienie Wi-Fi, aby skorzystać z funkcji wprowadzania danych Steam.

Kontroler Steam, który został wydany przez Valve jako część SteamOS, jest świetnym przykładem gamepada, który obsługuje natywne wejście. Pad posiada czternaście przycisków, dwa klikalne gładziki oraz haptyczne sprzężenie zwrotne. Używanie pada na PC może być przyjemne, ale wiele gier zostało zaprojektowanych do grania za pomocą klawiatury i myszy. Steam Controller może pomóc Ci w pełni wykorzystać inwestycję w pada.

Steam Deck to kolejna opcja kontrolera. Ten gamepad jest przeznaczony do gier strategicznych na PC, ale można go również podłączyć do innych systemów gier, w tym Xbox, PlayStation, Razer, Scuff i innych. Został zaprojektowany tak, by wyglądać i czuć się jak pad, ale brakuje mu dwóch dodatkowych uchwytów z tyłu. Deck posiada interfejs użytkownika, który jest bardzo podobny do tego z kontrolera Xbox. Będziesz mógł również skonfigurować swój kontroler do korzystania z różnych monitorów.

Steam Controller może nie ma najlepszej grafiki, ale to świetny sposób na przesyłanie danych wejściowych z pada do komputera. Będziesz w stanie zobaczyć przyciski swojego kontrolera w grach, a także możesz użyć przycisków twarzowych ABXY kontrolera do poruszania myszką. Może to być szczególnie przydatne, gdy używasz myszy i gładzika, ponieważ Steam Controller posiada haptyczne sprzężenie zwrotne.

Steam Deck można również sparować z kontrolerem Nintendo Switch Pro. Warto zauważyć, że niektóre gry będą ignorować przyciski Switch Pro, ale większość będzie. Oznacza to, że powinieneś być w stanie używać go do różnych gier, ale prawdopodobnie będziesz musiał podłączyć swój kontroler do komputera przez USB, jeśli chcesz grać ze Switch. Możesz również podłączyć wiele kontrolerów za pomocą hubów. Możesz też użyć stacji dokującej, która może podłączyć do komputera nawet cztery przewodowe kontrolery.

Steam Controller ma kilka innych godnych uwagi funkcji, w tym możliwość remapowania kontrolek do twojego pada. Jest to szczególnie przydatne w grach, które nie mają natywnego wsparcia dla kontrolera. Jeśli używasz Steam na komputerze z systemem Windows, być może będziesz musiał pobrać aplikację innej firmy, aby w pełni wykorzystać możliwości swojego pada.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *