Jak podłączyć pendrive do Macbooka

Jak podłączyć pendrive do Macbooka

Korzystanie z pamięci flash USB na komputerze Mac nie jest trudne. Wystarczy upewnić się, że masz zainstalowany odpowiedni sterownik, a dysk flash jest w pełni podłączony do komputera. Jeśli jednak masz problemy z podłączeniem lub wysunięciem dysku USB, możesz spróbować kilku rzeczy.

Po pierwsze, należy sprawdzić, czy komputer Mac jest ustawiony na wyświetlanie dysków zewnętrznych na pulpicie. Jeśli tak, możesz spróbować podłączyć dysk flash bezpośrednio do portu USB w komputerze. Alternatywnie możesz podłączyć dysk flash do komputera za pomocą adaptera USB-C – cytat ten został zaczerpnięty od redaktora serwisu pilnyuczen.pl. Jeśli to nie zadziała, być może trzeba będzie zaktualizować oprogramowanie sprzętowe komputera Mac lub zainstalować odpowiedni sterownik dla dysku flash.

Możesz również użyć aplikacji innej firmy do skonfigurowania zewnętrznych urządzeń pamięci masowej. Są one podobne do tych, których mogłeś używać na komputerze z systemem Windows. Jeśli jednak korzystasz ze specjalistycznego dysku USB, być może będziesz musiał wykonać dodatkową pracę, aby uzyskać dostęp do urządzenia. Powinieneś sprawdzić na stronie producenta, czy używany przez Ciebie pendrive ma specjalne oprogramowanie do zainstalowania.

Jednym z najprostszych sposobów otwarcia dysku USB na komputerze Mac jest aplikacja Finder. Aby otworzyć tę aplikację, kliknij niebieską buźkę w Docku. Na lewym pasku bocznym będzie można wyświetlić napęd USB. Możesz także dwukrotnie kliknąć ikonę, aby otworzyć dysk. Następnie możesz kopiować i wklejać pliki do dysku lub przeciągać i upuszczać pliki na dysk flash.

Możesz również otworzyć plik na dysku flash za pomocą aplikacji do zarządzania plikami Disk Utility. Aplikacja Narzędzie dyskowe znajduje się w lewym pasku bocznym programu Finder. Możesz również użyć polecenia “File > Get Info”, aby sprawdzić, ile miejsca jest dostępne na dysku flash. Jeśli chcesz usunąć plik, możesz to zrobić, przeciągając go do Kosza. Następnie możesz wybrać “opróżnij kosz”, aby usunąć plik.

Możesz również wysunąć dysk USB, klikając przycisk wysuwania w Finderze. To powinno zapobiec utracie danych. Należy jednak uważać, aby upewnić się, że wysuwasz dysk prawidłowo. Użycie niewłaściwej metody może uszkodzić dysk flash. Należy również upewnić się, że pliki nie są zbyt duże dla dysku.

Najlepszym sposobem na wysunięcie dysku flash jest kliknięcie przycisku wysuwania w Finderze, który będzie znajdował się na pasku menu. Jeśli Mac nie rozpoznaje dysku, należy spróbować podłączyć go do innego portu lub użyć innego komputera. Jeśli to nadal nie zadziała, być może trzeba będzie ponownie uruchomić komputer Mac.

Możesz również sprawdzić, czy Twój Mac ma wbudowany finder. Jeśli tak, możesz otworzyć tę aplikację, klikając ikonę Findera. Możesz również sprawdzić, czy dysk USB jest podłączony, otwierając okno Findera.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *