Jak podłączyć konsolę Xbox 360 do komputera z systemem Mac lub Windows

Jak podłączyć konsolę Xbox 360 do komputera z systemem Mac lub Windows

Uzyskanie kontrolera Xbox 360 do pracy na komputerze z systemem Windows lub Mac może być nieco trudne. Trzeba zainstalować specjalne sterowniki, a w grach może być konieczna zmiana niektórych ustawień. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

Przede wszystkim musisz podłączyć swój kontroler do konsoli. Konsola jest wyposażona w dwa porty USB, które można wykorzystać do tego celu. Możesz podłączyć swój kontroler za pomocą standardowego złącza USB lub nowszego złącza USB-C. Złącze USB można podłączyć do portu znajdującego się z przodu konsoli. Jeśli zdecydujesz się na port USB-C, będziesz musiał użyć kabla micro-USB do USB-C. Ten kabel pozwoli Ci używać kontrolera Xbox z telefonem lub tabletem wyposażonym w złącze micro USB.

Będziesz musiał również włączyć swojego Xboxa 360. Aby to zrobić, przytrzymaj środkowy przycisk Xbox Guide na swoim kontrolerze. Rozpocznie to proces parowania i uruchomi zielone podświetlenie na Twoim kontrolerze. Przycisk Xbox Guide wygląda jak emblemat Xbox 360 z przodu kontrolera – ta myśl pochodzi od autora strony wowporadnik.pl. Zielona lampka na Twoim kontrolerze zacznie migać, gdy to zrobisz.

Jeśli Twój kontroler ma Bluetooth, możesz go używać z komputerem z systemem Windows lub Mac. Jeśli tak, musisz sparować swoje urządzenie, korzystając z instrukcji zawartych w tym artykule. W tym celu musisz zainstalować Xbox Wireless Adapter for Windows 10 i użyć klucza sprzętowego USB.

Będziesz także potrzebował kabla micro USB do USB-C, aby podłączyć kontroler Xbox do komputera z systemem Windows. Ten kabel może być również używany z systemem gier Xbox, ale nie ma on gniazda słuchawkowego. Jeśli chcesz połączyć konsolę Xbox bezprzewodowo z komputerem, będziesz potrzebował także zestawu słuchawkowego Bluetooth.

Aby podłączyć kontroler Xbox 360 do komputera Mac, możesz użyć kabla USB kontrolera lub skorzystać z kabla micro-USB do USB-C. Ten kabel ma port USB-A na jednym końcu i port micro-USB na drugim. Będziesz musiał również upewnić się, że twój kontroler ma baterie. Jeśli nie, będziesz musiał wymienić baterie.

Będziesz musiał również zainstalować sterownik Xbox 360 Wireless Controller. Można go pobrać z witryny firmy Microsoft. Aby zainstalować sterownik, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Musisz zainstalować najnowszą wersję sterownika. Po wykonaniu tej czynności będzie można korzystać z bezprzewodowego kontrolera Xbox 360 na komputerze z systemem Windows lub Mac.

Oprócz kontrolera bezprzewodowego Xbox 360 możesz również używać przewodowego kontrolera Xbox na komputerze Mac. Musisz podłączyć kontroler do odpowiedniego portu USB z przodu konsoli. Przed rozpoczęciem gry warto przetestować zgodność kontrolera przewodowego.

Xbox 360 ma z przodu ciekawie wyglądający port, do którego można podłączyć kontroler. Port ten pozwala również na podłączenie zestawu słuchawkowego Bluetooth. Jest to świetny sposób na granie w gry na komputerze bez konieczności noszenia nieporęcznego zestawu słuchawkowego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *