Jak podłączyć panel prysznicowy

Jak podłączyć panel prysznicowy

Dodanie panelu prysznicowego do łazienki to proste zadanie. Wymaga tylko kilku elementów wyposażenia. Można go zainstalować w mniej niż 30 minut.

Panele prysznicowe są dostępne w różnych wzorach, kształtach i cenach. Niektóre charakteryzują się inteligentną funkcją. Zazwyczaj mają wiele głowic prysznicowych i natrysków na głowicy. Mogą być używane w zastosowaniach mieszkalnych i komercyjnych.

Najlepsze panele prysznicowe mają gładką powierzchnię, co pozwala na dobre uszczelnienie wody. Niektóre są wykonane ze szkła, a inne z tworzywa sztucznego. Są one stosunkowo niedrogie, zwłaszcza jeśli używasz paneli z tworzywa sztucznego. Można je zainstalować nad płytkami ceramicznymi. Musisz jednak pamiętać, że woda za panelem prysznicowym może spowodować gnicie ściany za prysznicem. W takim przypadku trzeba będzie znaleźć alternatywną metodę doprowadzenia wody – cytat ten jest udostępniony przez redaktora portalu szetland.info.

Przed montażem panelu prysznicowego należy przygotować teren poprzez wyczyszczenie podłogi z płytek. Do zebrania wszelkich zanieczyszczeń z płytek przyda się odkurzacz. Następnie wilgotną szmatką można wytrzeć kurz z otworów po wiertłach. Po odkurzeniu należy również umyć podłogę mopem.

Następnym krokiem jest zdjęcie istniejącej głowicy prysznicowej. Być może trzeba będzie wywiercić otwory, aby usunąć starą głowicę prysznicową. Może być również konieczne dodanie kilku podkładek, aby wyrównać obudowę. Należy również uszczelnić wszelkie połączenia w rurach. Może być konieczne użycie teflonowej taśmy hydraulicznej. Można również użyć uszczelniacza silikonowego do pokrycia krawędzi panelu prysznicowego.

Po zdemontowaniu głowicy i zaworów prysznicowych można przygotować miejsce do montażu panelu. Konieczne będzie zaznaczenie otworów montażowych. Jest to ważne, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w kabinie prysznicowej.

Należy również przygotować uchwyty montażowe. Uchwyty te należy przykręcić do ściany za pomocą wiertarki. Powinny one być wyrównane z otworami montażowymi. Wsporniki należy mocować ostrożnie. Należy użyć wiertarki o niższej prędkości obrotowej, aby zapobiec uszkodzeniu płytki. Należy również użyć wiertła, które jest kompatybilne z płytką.

Po zamocowaniu uchwytów, należy zainstalować panel. Powinieneś być w stanie dopasować panel do wsporników i dokręcić je. Można również użyć szmaty, aby przykryć okucia i uchronić wykończenie przed zarysowaniem. Należy również sprawdzić reakcję panelu na ustawienia temperatury wody.

Ostatnim krokiem jest podłączenie panelu prysznicowego do instalacji wodnej. Jeśli panel prysznicowy nie jest dostarczany z zestawem przyłączeniowym, będziesz musiał go kupić. Możesz również potrzebować wsporników, które zapewnią panelowi stabilność. Kotwy ścienne można nabyć w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego.

Po zakończeniu montażu należy sprawdzić, czy nie ma wycieków wody. Jeśli jakieś są, trzeba będzie dokręcić złączki. Można również użyć uszczelniacza silikonowego, który pomoże zapobiec przeciekaniu wody za panelem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *